Головне управління юстиції у Донецькій області
офіційний веб-сайт

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Інформація

про підсумки діяльності органів державної реєстрації

актів цивільного стану Донецької області

за 1 півріччя 2013 року

 

 

Протягом звітного періоду органи державної реєстрації актів цивільного стану області виконували свої безпосередні завдання згідно статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Діяльність органів державної реєстрації актів цивільного стану області координується відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Донецькій області.

 

Систему органів державної реєстрації актів цивільного стану області складає 63 відділи державної реєстрації актів цивільного стану, з них:

 

-відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Донецькій області    - 1;

-Донецький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції  у Донецькій області      - 1;

       -відділи державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб міських управлінь юстиції                                                - 29;

      -відділи державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб міськрайонних управлінь юстиції                                 - 14;

      -відділи державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб районних управлінь юстиції                                                - 10;

     -відділи державної реєстрації актів цивільного стану районних у містах управлінь юстиції                                                                              -  8.

               Інформація щодо штатної чисельності працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану області станом на 01.07.2013:

кількість оперативних працівників

                  кількість відділів

2

3 (Вугледарський, Жданівський, Новогродівський)

3

18

4

18

5

  9

6

  6

7

  4(Горлівський, Слов´янський міські, Київський та Кіровський м. Донецька)

8

  2 (Краматорський міський, Жовтневий м.  Маріуполя)

 

                    11

  3 (Головного управління юстиції, Донецький та Макіївський міські)

 

 

          Кількість виконкомів сільських, селищних, міських рад, що проводять державну реєстрацію актів цивільного стану    – 347,  з них:

          -виконкомів міських рад       –  20;

-виконкомів сільських рад   – 252;

-виконкомів селищних рад   –  75.

                                 Штатна чисельність відділів складає:

 

                                            станом на  01.07.2013

оперативних

      290

технічних

41

вакансії:

-начальників

-спеціалістів 

        15   (-3)

          2   (-2)

         13  (-1)

 

Залишаються вакантними посади  керівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб Великоновосілківського та Володарського районних управлінь юстиції.

 

З метою контролю відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції проведеноперевірок роботи підпорядкованих відділів та виконкомів місцевих рад:

 

                                                  за 1 півріччя 2013

- всього перевірок роботи

        26

- надано допомогу знов призначеним керівникам

2

- перевірена робота посадових осібвиконкомів

 

56

 

Довідки про перевірки направлені до відома начальників територіальних управлінь юстиції та начальникам відділів для усунення недоліків та врахування в роботі.

За результатами проведених комплексних перевірок на засіданнях колегії Головного управління юстиції розглянуто -5 питань.

 

З метою підвищення професійного рівня проведено 1 нараду з керівниками відділів, 2 керівника та 2 спеціаліста пройшли навчання у центрі підвищення кваліфікації у місті Києві.

 

За 1 півріччя поточного року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції перевірено достовірність та засвідчено для використання за кордоном -1889 свідоцтв та витягів з Державного реєструактів цивільного стану громадян.

 

Відповідно до завдань органами державної реєстрації актів

цивільного стану області зареєстровано:

 

                                                 за 1 півріччя 2013

 Всього

68 105(-1 774)

про народження

19389  (-1240)

про смерть

34488  (-1941)

про шлюб

10782 (+1550)

про розірвання шлюбу

2429   (-133)

про зміну імені

852  (+33)

поновлено

165  (-43)

 

З прийняттям Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та у зв’язку зі зміною порядку реєстрації розірвання шлюбу відбулося його зменшення на 133 акти, що відображається на кількості первинної реєстрації. Значно зменшилася кількість смертей.

 

Відповідно до Порядку ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також їх зберігання видано свідоцтв:

 

                                                  за 1 півріччя 2013

всього

89 973   (-1617)

про народження

29 314   (-927)

про смерть

  38 081   (-1769)

про шлюб

  14 197   (+1515)

про розірвання шлюбу

 7 412   (-488)

про зміну імені

   969   (+52)

 

Зменшення виданих свідоцтв пов’язано зі зменшенням кількості первинної реєстрації.

 

 

 

 

Органами державної реєстрації актів цивільного стану області видано витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян:

 

                                                   за 1 півріччя 2013

Всього витягів:

69405

- платних

      8 369 (+677)

             на суму, грн.

610 937,00

-безоплатних

61 036 (-389)

 

Кількість безоплатних витягів, які видаються для отримання допомоги у зв»язку з народженням та похованням, зменшилась внаслідок зменшення реєстрації новонароджених та померлих громадян.

 

До відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції з Укрдержреєстру за 1 півріччя 2013 року надійшло 13 доручень, що виконані без порушень встановленого терміну розгляду. Звернення стосувалися роз»яснень діючого законодавства з питань зміни імені, розірвання шлюбу та отримання свідоцтв.

 

З Укрдержреєстру у 1 півріччі 2013 року отримано скаргу адвоката Кальницької (міський відділ державної реєстраційної служби Горлівського міського управління юстиції) з приводу доповнення актового запису про смерть на невідому особу, складений 07.12.2002 року та отримання свідоцтва про смерть колишньою дружиною. Надано роз»яснення, що з заявою про внесення змін може звернутися спадкоємці по закону або заповіту.

 

Протягом 1 півріччя 2013 виконано 45 документів з питань надання правової допомоги згідно Конвенції про правову допомогу, з яких виконано:

 

-терміном до 5 днів

-                     30

-                     67

-терміном до 15 днів

-                      8

-                     40

-терміном більше15 днів

-                      7

-                       3

 

На виконання вимог ст. 22 Закону України «Про державний реєстр виборців» відділами державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції області за 1 півріччя 2013 передано списків до місцевих органів ведення реєстру виборців на 33 635померлих осіб та перевірено наявність актових записів про смерть по запитам, в яких зазначено 7 898 осіб. Порушень та недоліків при передачі відомостей виявлено не було.

 

Питання взаємодії відділів державної реєстрації актів цивільного стану з органами ведення Державного реєстру виборців знаходиться на постійному контролі. Кожного місяця відділ державної  реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції перевіряє усі відділи з питань передачі списків.

 

З метою виконання Наказу Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року №1269/5 відділами державної реєстрації актів цивільного стану області проводиться робота по формуванню Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Загальна кількість книг, які повинні бути внесені протягом 5 років з 2009 по 2013 роки включно до реєстру 38 801 книга. Робота в області ведеться на підставі планів занесення необхідної кількості книг по кожному відділу області, розроблених відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Донецькій області.

За весь період формування Державного реєстру відділами державної реєстрації актів цивільного стану області внесено 34 883 книги, що складає 89,9%  від загальної кількості.

Згідно Плану формування реєстру за 1 півріччя 2013 внесено 6 362 книги, що на 1250 книг більше, ніж за вказаний період минулого року.

До закінчення терміну формування реєстру залишилося 6 місяців, наказ Міністерства юстиції планується виконати достроково.

 

Органами державної реєстрації актів цивільного стану області надано платних послуг та стягнуто державного мита:

 

                                                                   за 1 півріччя 2013

стягнуто державного мита, грн

       64 473,33 (-3827, 45)

надано платних послуг, грн

    2 707 183,77 (+480 836,52)

 

Крім позитивної роботи у відділах державної реєстрації актів цивільного стану є проблемні питання:

- кадрове забезпечення відділів державної реєстрації актів цивільного стану.  Плинність кадрів негативно впливає на показники діяльності відділів;

- забезпечення умов зберігання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану у виконкомах місцевих рад, не закріплені сейфи до стіни або підлоги, відсутні грати на вікнах та охорона. Неодноразово Головне управління юстиції зверталось до голів райдержадміністрацій та виконкомів місцевих рад з питання забезпечення умов зберігання бланків свідоцтв.

 

 

  Інформація щодо порядку та розміру плати за надання платних послуг:

         - відділи державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно здійснюють повноваження з державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, визначених Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», за винятком сплати державного мита у встановлених законодавством випадках; за державну реєстрацію народження та смерті державне мито не сплачується;

         - платні послуги надаються виключно на бажання та за письмовою заявою фізичної особи;

         - обов’язок працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану попередньо повідомити про вартість платної послуги;

         - недопущення нав’язування платних послуг;

         - здійснення оплати наданих платних послуг у безготівковій формі.     - платні послуги надаються виключно на бажання та за письмовою заявою фізичної особи;

         - обов’язок працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану попередньо повідомити про вартість платної послуги;

         - недопущення нав’язування платних послуг;

         - здійснення оплати наданих платних послуг у безготівковій формі.