Головне управління юстиції у Донецькій області
офіційний веб-сайт

Конкурс адвокатів для надання безоплатної правової допомоги

До уваги адвокатів!

15 березня 2012 року Міністерством юстиції України прийнято рішення про проведенняконкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі в рамках формування системи безоплатної правової допомоги в Україні відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»:

Оголошення про конкурс адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, в Автономній Республіці Крим.

http://minjust.gov.ua/0/Konk_bezopl_dopom

Нова система, зокрема, передбачатиме:

 • гнучкий графік співпраці на основі цивільно-правових угод залежно від бажаної адвокатом міри його залучення до надання вторинної правової допомоги (від повної зайнятості до ведення окремих справ);
 • адекватний рівень оплати послуг адвокатів;
 • забезпечення можливості користуватися належним чином обладнаними офісними приміщеннями для тих адвокатів, які будуть працювати на умовах повної зайнятості.

Нова система оплати послуг адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Нова система оплати послуг адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги

Для належного функціонування системи безоплатної правової допомоги держава зобов’язана забезпечити адекватний розмір винагороди адвокатам, який має відповідати їх фактичним затратам і співвідноситись із розмірами винагороди адвоката поза межами системи безоплатної правової допомоги, а також інших учасників процесу. Відносини між адвокатами і державною ґрунтуватимуться на добровільній участі адвоката у цій системі  виключно на підставі цивільно-правового договору між адвокатом і державою в особі центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З метою зміни існуючої системи та рівня оплати послуг адвокатів розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах», яка наразі готується до внесення на розгляд Кабінету Міністрів України.

Оплата послуг адвокатів з надання вторинної правової допомоги здійснюватиметься, виходячи з розміру оплати за годину роботи адвоката:

за фактичний час роботи адвоката з надання вторинної правової допомоги  – у разі надання вторинної правової допомоги особі, затриманій в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку;

відповідно до Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають вторинну правову допомогу у кримінальних справах (далі – Методика) – за кожною завершеною стадією провадження у кримінальній справі, у якій адвокат здійснює або здійснював захист.

Методикою передбачається, що обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору, у кримінальних справах, здійснюватиметься, виходячи з установленого розміру оплати за годину роботи адвоката; розрахункового часу, що витрачається адвокатом на надання вторинної правової допомоги в одній кримінальній справі; тяжкості злочину; особливостей стадій провадження у справі, протягом яких адвокат здійснював захист; повноти участі адвоката у відповідних процесуальних діях, а також ступеню складності кримінальної справи.

Методика базується на тому, що кожен коефіцієнт, який використовується для обчислення розміру винагороди адвоката, відображає вагу конкретного критерію чи групи критеріїв, які визначають загальну складність справи, а отже, і час, який витрачається адвокатом для підготовчої роботи та безпосередньої участі у відповідних процесуальних діях.

Найбільш важливим при визначенні оплати послуг адвоката є ступінь тяжкості злочину, що розраховується за допомогою сумарного коефіцієнта складності справи за ступенем тяжкості злочину, який враховує ступінь тяжкості кожного з епізодів справи і є основним елементом коефіцієнта складності справи. Цей коефіцієнт враховує той факт, що чим більший ступінь тяжкості злочину, тим в середньому більший обсяг матеріалів справи, а отже, і час, необхідний для ознайомлення з ними, визначення стратегії захисту та складання плану захисту.

Важливою особливістю Методики є наявність важелів, що повинні стимулювати адвоката найбільш ефективно захищати права клієнта. Наприклад, коефіцієнт особливої складності справи стимулюватиме адвоката до оскарження в судовому порядку в інтересах захисту особи у кримінальній справі незаконних рішень, дій чи бездіяльності органу дізнання, слідчого, прокурора.

Методика передбачає наявність знижувальних коефіцієнтів у випадку неповної чи недостатньо ефективної участі адвоката у провадженні. Це, зокрема, коефіцієнт скороченого провадження в суді першої інстанції, який з одного боку суттєво знижує рівень оплати послуг адвоката у випадку, коли розгляд справи відбувається за скороченою формою, а з іншого – попереджає можливі спроби адвоката схиляти клієнта до визнання своєї вини.

У випадку, якщо адвокат припиняє свою участь до завершення стадії провадження, значення коефіцієнту стадії провадження зменшується на 50%.

Крім того, у разі прибуття адвоката до затриманої особи пізніше від встановленого законодавством терміну без поважних причин розмір оплати послуг такого адвоката, наданих цій особі, зменшується вдвічі.

Скільки зможуть отримувати адвокати

за надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних справах?

Наприклад, річний рівень оплати послуг одного з адвокатів Офісу громадського захисту у м. Хмельницький, розрахований за методикою, становить 82657,76 грн. на рік (за 38 завершених кримінальних справ у 2011 році), тобто 6888,15 грн. на місяць (без урахування оплати за виїзди адвоката на затримання, які будуть оплачуватися додатково).

Фактично за роботу в Офісі громадського захисту у м. Хмельницький даному адвокату протягом 2011 року щомісячно нараховувалася фіксована плата у розмірі 7010,00 грн.

З повним текстом проекту постанови Кабінету Міністрів України можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України: www.legalreform.gov.ua.

В основу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах» покладено методику, розроблену Геннадієм Токарєвим, адвокатом, головою Правління Всеукраїнської громадської організації Українська фундація правової допомоги, колишнім керівником Офісу громадського захисту у місті Харкові.

Активну участь у розробленні проекту постанови взяла Наталія Вагіна, адвокат, керівник Офісу громадського захисту у місті Хмельницькому, член правління Спілки адвокатів України.

Проект обговорювався 9 – 10 лютого поточного року на засіданні робочої групи з удосконалення законодавства про безоплатну правову допомогу, утвореної Міністерством юстиції, до складу якої увійшли голови всеукраїнських громадських організацій адвокатів (Спілка адвокатів України, Асоціація адвокатів України, Рада адвокатів України, Союз юристів України, Асоціація правників України), органів державної влади, міжнародних організацій, а також під час робочих нарад з адвокатами, які відбулися пізніше.

 

До участі у конкурсі запрошується кожен адвокат, який бажає виконувати замовлення держави на здійснення важливої суспільної місії – надавати правову допомогу тим, хто справді її потребує, однак не може собі її дозволити.

Документи для участі у конкурсі можна подавати до 23 квітня 2012 року головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також до районних, районних в містах, міських (міст обласного значення) та міськрайонних управлінь юстиції.

Відвідуйте веб-сайти головних управлінь юстиції для отримання детальної інформації про проведення конкурсу у Вашому регіоні (список веб-сайтів: http://minjust.gov.ua/0/18219. Інформація постійно оновлюється!

З наказом Міністерства юстиції про проведення конкурсу можна ознайомитися  тут  http://legalreform.gov.ua/images/pdfs/Order_Lawyers_Comp_15_03_2012.pdf

З детальним планом організації конкурсу та графіком його проведення можна ознайомитися  тут http://legalreform.gov.ua/images/pdfs/Plan_res_1362.pdf

.

У Донецькій області

відбудеться другий етап конкурсу з відбору адвокатів

 

7 травня  2012 року о 10.00 годині на базі Головного управління юстиції у Донецькій області буде проведено другий етап конкурсу з відбору адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу – анонімне тестування.

Попередня реєстрація адвокатів-претендентів розпочнеться о 9.00 годині.

Анонімне тестування буде проведено за адресою м. Донецьк, бул. Пушкіна, 32, у приміщенні Донецького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, 3 поверх, аудиторія № 19.

У другому етапі конкурсу, згідно поданих заяв адвокатів-претендентів, приймуть участь 74 особи, а саме:

 1. Попкова Оксана Вікторівна;
 2. Винник Олександр Юрійович;
 3. Кочуков Дмитро Геннадійович;
 4. Землянський Юрій Вікторович;
 5. Сильченко Олександр В’ячеславович;
 6. Чередніченко Роман Володимирович;
 7. Вітюк Олександр Станіславович;
 8. Лещенко Сергій Вікторович;
 9. Прядко Руслан Анатолійович;
 10.  Врублевський Віктор Вікторович;
 11.  Нілова Євгенія Олександрівна;
 12.   Кір'янов Олексій Сергійович;
 13.   Гунін Олександр Миколайович;
 14.   Омельяненко Олександр Георгійович;
 15.   Поляцько Олена Юріївна;
 16.   Орлов Олександр Анатолійович;
 17.   Стріжаков Михайло Вікторович;
 18.   Коломоєць Наталія Сергіївна;
 19.   Гуляєва Марія Миколаївна;
 20.   Сербіна Анастасія Валеріївна;
 21.   Снопко Наталія Олександрівна;
 22.   Бокатуєва Ольга Олександрівна;
 23.   Іванін Микола Миколайович;
 24.   Зуєнко Володимир Ілліч;
 25.   Гамоліна Наталія Петрівна;
 26.   Богатченко Валентина Миколаївна;
 27.   Вербовська Вікторія Вікторівна;
 28.   Дейнека Ніка Олександрівна;
 29.   Батюк Олег Олексійович;
 30.   Коструб Юрій Олексійович;
 31.   Павлова Світлана Олегівна;
 32.   Слободенюк Віктор Петрович;
 33.   Бадалов Агабал Зохраб огли;
 34.   Дорохольський Валерій Андрійович;
 35.   Чердаклі Сергій Георгійович;
 36.   Балабанов Юрій Ігорович;
 37.   Філіппова Катерина Володимирівна;
 38.   Обухова Ірина Геннадіївна;
 39.   Зібаровська Раїса Миколаївна;
 40.   Одорошенко Наталя Миколаївна;
 41.   Серафимов Геннадій Антонович;
 42.   Моісеєнко Дмитро Павлович;
 43.   Калініна Марина Сергіївна;
 44.   Кравченко Всеволод Ігорович;
 45.   Черкас Василь Миколайович;
 46.   Чекаєв Ханіф Хакимович;
 47.   Гарбузенко Віталій Олександрович;
 48.   Шевчук Наталля Анатоліївна;
 49.   Башков Сергій Вікторович;
 50.   Батира Олександр Ігорович;
 51.   Сметанін Дмитро Володимирович;
 52.   Мурашова Наталія Анатоліївна;
 53.   Ходін Михайло В’ячеславович;
 54.   Сухорукова Євгенія Вікторівна;
 55.   Каракай Юлія Сергіївна;
 56.   Ткаченко Євгенія Анатоліївна;
 57.   Заруднєв Віталій Сергійович;
 58.   Курільчук Ольга Дмитрівна;
 59.   Самбур Андрій Володимирович;
 60.   Шерстнякова Олена Вікторівна;
 61.   Ружицький Віталій Вікторович;
 62.   Кадієвський Олександр Сергійович;
 63.   Ємельяненко Олександр Віталійович;
 64.   Гур’єва Марина Олександрівна;
 65.   Валюх Віталій Олександрович;
 66.   Бармін Олексій Дмитрович;
 67.   Кожушко Володимир Григорович;
 68.   Мельченко Віталій Іванович;
 69.   Харенко Вікторія Вікторівна;
 70.   Филипенок Валерій Іванович;
 71.   Косинський Валентин Ігорович;
 72.   Голуб Андрій Олександрович;
 73.   Єварлак Артур Іванович;
 74.   Поліщук Олександр Анатолійович.